שאלות ותשובות

מהי "התאמת אשראי" ?

"התאמת אשראי", או בשם המלא "התאמת תנועות בכרטיסי אשראי" הנה פעולה אשר מטרתה לוודא כי כל עסקה שבוצעה בבית העסק באמצעות כרטיסי אשראי – זוכתה בחשבון הבנק של בית העסק.

מי זקוק לשירות ?

כל בית עסק שמכבד כרטיסי אשראי, מובן כי ככל שלבית העסק היקף פעילות גבוה יותר כך נחיצות השירות עבורו גוברת בשל הקושי לבצע מעקב כי כל עסקה שבוצעה בבית העסק אכן זוכתה.

לשם מה מבצעים "המרת קבצים"?

שוק כרטיסי האשראי בישראל מורכב משחקנים רבים בהם חברות האשראי, חברות הניכיון, תוכנות הסליקה ותוכנות הנהלת החשבונות. כל שחקן בוחר לעבוד בפורמט קבצים שונה (לעיתים אף יותר מפורמט אחד) ויש צורך להמיר את הקבצים הללו לפורמט אחיד בכדי שניתן יהיה להשוות ביניהם.

באילו מקרים מגיעים לי החזרים ?

במקרים בהם ביצעת עסקה ולא זוכית בגינה בשל טעויות וכשלים טכנולוגים או מסחריים בתהליך השידור, העיבוד, הזיכוי או בשל מחלוקות בין בית העסק לבין הגוף שאמור לזכותו.

מישהו מרמה אותי ?

לא ! כל הגורמים בשוק פועלים במטרה לספק שירותים ולהרוויח בגינם כסף. בשל מורכבות השירותים קיימים נתונים רבים שבמתן תשומת לב אליהם יוכלו לחסוך לך כסף רב, למשל, ספירה מדויקת של ימי ערך בעסקת ניכיון.

האומנם יחזירו לי כספים ?

כן! במקרים רבים אי הזיכוי הינו תוצאה של כשל בתהליך ולעיתים עצם איתור הכשל והצפתו יביא להחזר כספים ולמניעת הישנות הכשל בעתיד.

אני מבצע התאמות באקסל. זה לא מספיק ?

לדאבוננו התשובה על כך היא לא! אנו מבצעים התאמה מורכבת הכוללת ממשק מיוחד של התאמת "Many to Many" ( פרמטרים רבים לפרמטרים רבים במקביל ), הפעולה הנ"ל מאפשרת לברור טרנזקציה בודדת מתוך כל העסקאות בתקופות שונות ולהצביע על זיכוי או אי זיכוי בגינה, דבר שלא ניתן לבצע באקסל.

מהם קבצי פקודות יומן ?

קבצי פקודות יומן מחליפים את ההקלדה הידנית שמטרתה סגירת הכרטסות הרלוונטיות בתוכנת הנהלת החשבונות, אנו מייצרים עבור בית העסק את כל הפקודות בצורה אוטומטית ללא מגע יד אדם ובהקבלה מלאה לחשבוניות חברות האשראי.